sokak ezoterije
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kalendar dogadjaja u Beogradu, Novom Sadu : seminari, predavanja, tribine ... www.SokakEzoterije.com

Ako nešto želite objaviti potrebno je ulogovati se na kalendar (pristupi)... *OLOVKA* sa KORISNIČKIM IMENOM: *clan sokaka* ... LOZINKA: *sokakezoterije*

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

5 RITMOVA SUBOTICA

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

15 RITMOVA SUBOTICA Empty 5 RITMOVA SUBOTICA Pet Mar 30, 2012 6:11 am

clan sokaka



Radionica 5 Ritmova
„TALASI“
Vodi Peter Fejer

SUBOTICA, 22. april 2012, 11:00-18:00

„Ako ti ne plešeš svoj ples, ko će? “
-Gabrielle Roth

“Pokret je moj lek, moja meditacija, moja praksa. To je nešto što činim bez obzira kako se osećam. Svi smo mi rođeni da se krećemo, da se predamo ritmu. Tvoja duša je plesač. Bez napora. Bez procenjivanja. Čista energija u trenutku.
Svoj oblik ekstatičnog plesa nazivam TALAS. To je meditacija u pokretu i odlična vežba za telo koja koristi pet osnovnih ritmova koji čine mapu tvog najdubljeg bića. Kretanje kroz TALAS je moja duhovna praksa.
Prvi ritam, TEČNI (Flowing) je kružno, neprekidno kretanje s fokusom na udisanje. Tečni ritam prelazi u STAKATO (Staccato) – kratak, oštar, ritmičan – staje i nastavlja ponovo s fokusom na izdisaj. Tada dolazi HAOS (Chaos), vrata koja vode u trans – divlji, raspušten i slobodan. Odavde, puštajući sve, ulazimo u LIRSKI ritam (Lyrical) koji je srce transa – prozračan, lak i prepuštajući. Energija se tada rasplinjava u DUBOKU TIŠINU u kretanju, fokus je na unutrašnjem plesu u kojem se svaki pokret uzdiže iz okeana našeg bića.

Ne postoji pravi ili pogrešan način izvođenja ove prakse – postoji samo tvoj način. A ti ćeš se menjati iz dana u dan, ako si veran sebi. Ponekad možeš osećati težinu, inerciju ili depresiju. Pokreni se i diši u te energije. Šta god da osećaš, predaj se tome, stani iza toga, diši u to i to će se promeniti. Neki će ti ritmovi možda biti prijatniji od drugih. Imaj poverenja u to da je svaki ritam učitelj, katalizator, vrata tvoje duše.
Treba da nađeš svoj sopstveni stil plesanja TALASA. Iskoristi TALAS da se pokreneš iz svesnog “ja” i uđeš u svoj divlji i zagonetan, slobodni duh. Pa, opusti se, dozvoli to sebi i uživaj.

I zapamti: ako ti ne plešeš svoj ples, ko će? “- Gabrielle Roth

5 Ritmova su:
• TEČNI – fluidno, neprekidno, uzemljeno klizanje naših sopstvenih pokreta
• STAKATO – perkusivni, pulsirajući ritam koji nas oblikuje na hiljadu različitih načina
• HAOS – ritam prepuštanja, otpuštanja u katalitičnu divljinu svog plesa kojeg nikad ne možemo isplanirati ili ponoviti
• LIRSKI – ritam transa, u kojem se težina svesti o samom sebi rastapa, opuštamo se u svom sopstvenom jedinstvenom pokretu
• DUBOKA TIŠINA – ritam praznine u kojem se nežni pokreti podižu i spuštaju, počinju i završavaju u polju tišine

Svaki ritam je jedinstveno polje u kojem nalazite sopstveni izraz i koreografiju te tako istežete maštu kao i telo. Iako je praksa “Talasa” suština jednostavnosti, ona ima moć da katalizira duboko isceljenje i kreativno izražavanje.

OBAVEZNE PRIJAVE I SVE INFORMACIJE: 063-835-1310 ili 5ritmova.subotica@gmail.com

Mesto održavanja: biće naknadno objavljeno

*****
Peter Fejer (Budimpešta): Od početka devedesetih godina, bavi se upravljanjem i različitim oblicima neformalnog obrazovanja. Filozofske i pedagoške kvalifikacije stekao je radeći kao vođa istraživanja, poslovni konsultant i trener.

2011. godine postao je akreditovani učitelji 5 Ritmova Gabrijele Rot.

Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu